טיפים ומאמרים

המפתח שלך להצלחה בעולם העיצוב והאדריכלות

Vray for SketchUp -על מה ולמה?

0

במשרדי אדריכלים מקצועיים, על מנת להמחיש את הפרוייקט העתידי ללקוח נעשה שימוש במידול פרויקטים תלת מימדיים ממוחשבים-הדמיות. על כן, שימוש בתוכנות תלת מימד במשרדים המובילים הפך לשכיח וכמעט ואין משרד שלא משתמש בטכניקה זו. אך ראו לציין שבמשרד מקצועי, נמדדת גם מידת איכות ההדמיה, לא רק בשל הרצון לשימוש מתקדם בטכנולוגיה, אלא גם לשם המחשת הקונספט העיצובי, וזאת באופן הריאליסטי ביותר תוך תאום ציפיות עם הלקוח.
תוכנת SketchUp היא בין השימושיות ביותר היום במשרדי האדריכלים והמעצבים. זאת הודות לזריזות והיעילות האפשרית בשימוש בתוכנה. אך האם התוכנה מייצרת לנו הדמיות ברמה מספיקה כך שתתאם ציפיות עם הלקוח שלנו? מהי ההגדרה של הדמיה “טובה”? ומה גורם לנו לתחושת ה”וואו” כאשר אנו צופים בהדמיה כזו?
ובכן, ניתן להגדיר את השימוש בתוכנת סקצ’אפ, כראשון מבין השלבים להפקת הדמיה “טובה”. שלב זה הוא שלב בניית המודל, בעוד שהשלבים הבאים כוללים גם את הכנסת התאורה, הלבשת החומרים וכמובן- הרינדור. לשם כך נצטרך להתקין את מנוע הרינדור Vray. מנוע רינדור זה מותקן הישר לתוך הסקצ’אפ וניתן לזהותו כסרגל כלים שכביכול נראה פשוט, אך מכיל בתוכו אופציות רבות שמומלץ ללמוד אותן בצורה מסודרת.
אז איך עושים את זה?
אחרי שהבהרנו מדוע כדאי השימוש בVray , בכדי לפשט את העניין, נסביר את שלבי העבודה.
כפי שכבר הזכרנו, השלב הראשון ביצירת הדמייה תלת מימדית הוא כמובן בניית המודל. לאחר שהמודל נבנה נוכל לבחור את המבטים המחמיאים לו, ומשלב זה ואילך נבצע שינויים במודל שישפיעו על הפקתה הסופית של ההדמיה.
בשלב השני נבחר ונציב את גופי התאורה שלנו ונכוון את עוצמתם כך שיתאימו למודל. בשלב זה, נבחין בין מקורות אור בעלי אור טבעי ומלאכותי ועל פי כך נבצע מספר ניסיונות עד שנבחר את עצמת התאורה הנכונה לנו. תאורה חלשה מדי עלולה להפיק לנו הדמיה חשוכה ואילו תאורה חזקה מדי עלולה “לשרוף” לנו את התמונה.
בשלב הבא, נבחר למודל חומרים מתאימים ונגדיר להם מאפייני צבע, שקיפויות, השתקפויות, ברק וטקסטורות, שיהוו את ההבדל בין הדמיית סקצ’אפ להדמייה שנעשית באמצעות מנוע רינדור. בכדי לעמוד במבחן הריאליסטיות נשתדל לבחור מאפיינים שיניבו תוצאות הגיוניות ככל שניתן. לדוגמא, נמצא את הטווח בין השתקפות הנופלת על מים לעומת השתקפות שנופלת על מראה וכדומה.
משתכללים עד הסוף
אז אם בעבר היינו מסתפקים בלהסתכל על מודל מקרטון, היום לטכנולוגיה יש אינספור הצעות עבורנו שרק מחכות שינצלו אותן. למדנו איך להיות יעילים בעזרת הסקצ’אפ. בואו לחדד את תוצרי היעילות שלכם ולייצר הדמיות יפהפיות, והכל בתוכנה המקצועית ביותר ויריי,תוכנה פשוטה ויעילה.
אצלינו, במינימום שעות ובמקצועיות מרובה תקבלו את כל הכלים וקיצורי הדרך כדי להפיק הדמיות ריאליסטיות באיכות גבוהה, וב-4 מפגשים בלבד!
נפגש בקורס ויריי
Vray for SketchUp
MGSTUDIO


Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

המפתח שלך להצלחה בעולם העיצוב והאדריכלות

/* ]]> */