טיפים ומאמרים

המפתח שלך להצלחה בעולם העיצוב והאדריכלות

תוכנת אוטוקאד-AutoCad למה כולם משתמשים בה?

0

תוכנת אוטוקאד-AutoCad למה כולם משתמשים בה?

,תוכנת האוטוקאד , הינה כלי העבודה העיקרי של כל אדריכל ומעצב המחליפה את שולחן וכלי השרטוט המסורתיים. התוכנה מוכרת בארץ ובעולם וקיים מאגר ידע רחב, יעיל וחינמי ברחבי האינטרנט לכלל המשתמשים בה: הכולל פורומים לשאלות, בלוקים, פונטים ולמבינים בה- קיימים גם קיצורי דרך משמעותיים הנקראים ליספים. למסתפקים במועט שבינינו- כבר בתחילת השימוש בתוכנה, בהשוואה לשרטוט ידני נפרשת קשת של אפשרויות שרטוט בסיסיות כגון עריכה, מתן מידות וטקסטים והדפסה בקני מידה שונים.

אז איך יכול להיות שלמרות כל אלה רוב המשתמשים אינם מנצלים את כל יכולות התוכנה?
רוב המשתמשים מסתפקים בידע הבסיסי שבתוכנה ובכך מונעים מעצמם את היתרונות העצומים בשימוש מתקדם בה. הרגלי העבר של שרטוט ידני הביאו את מרבית המשתמשים להתייחס לתוכנה וללימוד יכולותיה ושידרוגיה כנטלולא ככלי רב עוצמה שהינו מעל ומעבר לשולחן שרטוט ממוחשב שמקצר לנו את זמני העבודה.
מה שכדאי להפנים, זה שברגע שנפעיל שימוש מושכל בתוכנה נוכל לייעל את העבודה, למקסם את היתרונות הגלומים במחשוב בכלל ובתוכנה בפרט ובכך לשרטט ולתכנן במהירות רבה ובמקצועיות.

איך עושים את הSwitch הזה?

בכדי לעשות שינוי בתפיסה עלינו להבין תחילה, שבעולם המתקדם תפקיד התוכנה לייעל את עבודתנו ולא בכדי אנו משתמשים בתוכנות מחשב. בדיוק כמו שתוכנת ה word החליפה את דף הנייר, ולעתים קרובות אנו מעדיפים להשתמש בה מאשר לכתוב מסמך ידנית, ואז לערוך בו שינויים ולכתוב אותו שוב- כך גם כמעט עם כל תוכנה ממוחשבת אחרת שלא היתה קיימת פעם. בעזרת שימוש מושכל בשירטוט הממוחשב נוכל לחסוך בביצוע פעולות רבות, מה שלא היה קיים באופן העבודה הידני- כמו צילום והדבקה של אובייקט חזרתי, שימוש בבלוקים במקום השקעת זמן בציורשל אלמנטים סטנדרטים, מחיקת קווים ושינוי גודלם מבלי להשאיר

אחרינו עקבות מחק“, והחשוב מכל, תכנון מדויק של החלל שלנו בקלות- כי מה יכול להיות יותר מדויק ממחשב?
בקורס שדרוג וייעול שיטות עבודה באוטוקאד 2012 (למתקדמים בלבד) נלמד כיצד לבצע קפיצת מדרגה בשימוש בתוכנה ונלמד איך לעבור ממשתמש בסיסי לאשף מקצועי. נלמד שיטות עבודה מתקדמות וותיקות כאחד, עריכת אובייקטים מתקדמת, שימוש בסרגלים נוספים, פקודות ותת פקודות חדשות. בקורס הכנה לעבודה, נלמד כיצד לתפוסאת התוכנה אחרתעי לימוד מהלך עבודה מסודר, שמתחיל בסקירה ויישור קו של הכרת התוכנה ופקודותיה הבסיסיות, סידור שולחן העבודה שלנו על מנת לעבוד נוח ויעיל- ונצא לדרך. תקשורת נכונה ומהירה עם התוכנה, נלמד את השיטות היעילות ביותר ליצירת סט תוכניות עבודה מקצועי, לפי סדר התוכניות ובמקביל לפקודות המתקדמות של התוכנה וקיצורי הדרך שבה עי שימוש בעכבר
בקורס אוטוקאד בסיס נלמד את יסודות התוכנה בארבעה מפגשים בלבד( אין צורך בידע מוקדם בתוכנה) .

אוטוקד ואופיס- מה הקשר?

רבים לא יודעים זאת, אבל כבר מגירסה 2009 של אוטוקאד, התוכנה עברה מתיחת פניםבמטרה להסתנכרן עם ממשק התוכנות של מיקרוסופט (Word, Excel…). נוכל גם לייבא טבלאות אקסל למשל ישירות לתוך האוטוקאד. וכשנבצע בהם שינויים מתוך קובץ האקסל עצמו- הנתונים יתעדכנו גם בתוך קובץ האוטוקאד עליו אנו עובדים, עבודה עם פי די אפים השתפרה פלאים בגרסאות החדשות מהכנסתם, הוצאתם עם השכבות של הקובץ ועד הפיכת קובץ פי די אף לקובץ אוטוקאד בחזרה .
בקורס נלמד להשתמש גם פריבילגיה זו, ובכך נהפוך את השימוש בתוכנה המפחידהלעוד אחת מתוך התוכנות הידידותיות שאנו מכירים ומשתמשים בהן יום-יום.

מעוניינים להשתלב בעולם האדריכלות ועיצוב הפנים?

בואו לרכוש את הכלים לעבודה נכונה, מקצועית ויעילה בתוכנת השרטוט הנפוצה ביותר- תוכנת אוטוקד.
שליטה זו תהווה עבורך את כרטיס הכניסה לעולם המעצבים, והמפתח לשוק העבודה שבחוץ.

אנו מחכים לך

החלה הרשמה  לאירוע ב 20.2.12 , נא אשרו הגעתם באירוע בפייסבוק

הצטרפו לקבוצתנו בפייסבוק


Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

המפתח שלך להצלחה בעולם העיצוב והאדריכלות

/* ]]> */