טיפים ומאמרים

המפתח שלך להצלחה בעולם העיצוב והאדריכלות

SketchUp – סקצ’אפ מבוקשת בשוק העיצוב והאדריכלות

0

מבוקשת בשוק העיצוב והאדריכלות: 8 SketchUp

אנו חיים בעולם ויזואלי, ועוסקים במקצוע הדורש מאיתנו להפעיל יכולת ראייה תלת מימדית ולהעביר אותה הלאה עד לעיני הלקוח. הקידמה מחייבת אותנו לעמוד בציפיות הלקוח כפי שהן, בדרך הטובה ביותר כך שיהיו מוחשיות, מובנות ואסטתיות, ויעשו בזמן קצוב ובעלות מינימאלית.

תוכנת סקצ’אפ מציעה לנו מידול של פרוייקטים, בדרך היעילה ביותר הקיימת בשוק התוכנות. לכן אין זה מפליא שמרבית משרדי האדריכלים משתמשים בה. סקצ’אפ הוכיחה עצמה אינספור פעמים בקיצור משמעותי של זמני עבודה, ביצירת רצף מדוייק ומאורגן של מודל תלת מימדי המלווה את תהליך התכנון, תוך הקפדה על סטנדרט עבודה גבוה וחסר פשרות.

הודות לידידותיות התוכנה, סקצ’אפ נרכשה ע”י  googleבמטרה לאפשר לכל אדם להורידה ולהשתמש בה. העניין הוא שקיים הבדל משמעותי בין התוכנה החינמית הניתנת להורדה ע”י כל משתמש לבין גרסת ה- pro של התוכנה: הגרסה החינמית הניתנת להורדה ע”י google, אינה מאפשרת לייבא או לייצא שרטוטים מתוכנת אוטוקאד. עיקרון זה משמעותי כאשר עלינו להעלות פרוייקט משרטוט דו מימדי לתלת מימד ולייצא חתכים וחזיתות בחזרה לתוכנת האוטוקאד. לכן, במחשבה לטווח הארוך, נעדיף לרכוש את גרסת הפרו, ולהתרגל לסינכרון בין שתי תוכנות עיקריות אלו.

מינימום זמן- איך זה קורה?

כמה פעמים כבר קרה שהתחלנו לעבוד על מודל, ואחרי זמן קצר המחשב התחיל “לזחול”? כמו כל דבר בסקצ’אפ, ניתן להסביר את הכובד המזערי של האובייקטים התלת מימדיים שבה בקלות: סקצ’אפ מייצרת אובייקטים ע”י חישוב נפחים ולא ע”י חישוב מסות. לצורך הסבר עמוק יותר, ניקח לדוגמא קובייה: סקצ’אפ תייצר לנו קובייה בויזואליזציה של 6 פאות נפרדות וחלל ריק בתוכן, מה שבתוכנה אחרת יכול להתקבל כמסה קובייתית. עיקרון משטחים זה, הופך את התוכנה ל”קלה” וידידותית, גם למחשב הביתי שיש לכל אחד מאיתנו.

אז איך מתחילים?

בכל משרד אדריכלים התחלת פרוייקט היא אינה תלת מימדית. כל פרוייקט מתחיל בשרטוט, לרוב בתוכנת אוטוקאד, כששיטת העבודה של המקצוענים מאפשרת לייבא את השרטוט הדו מימדי לתוך הסקצ’אפ, ולהפוך אותו למודל תלת מימדי מורכב ועשיר במינימום זמן.
לאחר הכנסת השרטוט לתוכנה ולהפיכתו למודל תלת מימדי, ניתן להלביש חומרים וטקסטורות, כאשר חלקם מובנים כבר בתוך התוכנה ואת חלקם ניתן לייבא או ליצור בעצמנו.
השלב הבא הוא הכנסת הריהוט. בשלב זה נכניס בלוקים תלת מימדיים מתוך ספריית הבלוקים המוכנה, אשר קישור אליה ניתן למצוא בקלות הישר מתוך הסקצ’אפ. ספריית בלוקים זו הינה חינמית, אינסופית ומתעדכנת כל הזמן והגישה האינטרנטית אליה נוחה ויעילה. כמובן, נוכל גם בקלות לערוך בעצמנו את הבלוקים ולהתאימם למודל שלנו לפי הצורך, מאגרטל, ספה או בית ועד לקניונים ומבנים גדולים יותר.

ניתן לומר שעד לשלב זה כבר יצרנו לעצמנו מודל תלת מימדי, שתמיד נוכל לשדרגו ולערוך בו שינויים לפי הצורך. כעת נותר רק לבחור את המבטים המתאימים שיחמיאו למודל שלנו, להוסיף אנשים ולייצר הדמיות.
ניתן גם ע”י שימוש מושכל בתוכנה לייצר סרטונים, חתכים פרספקטיביים או חתכים דו מימדיים וליצא אותם בחזרה לאוטוקאד, כמובן כפי שכבר ציינו- רק בגרסת הפרו.

כיצד נייעל את דרך העבודה שלנו?

התוכנה היא פשוטה וידידותית לתפעול וללמידה, עד כדי כך שניתן ללמוד אותה באופן עצמאי ולהגיע לתוצאות לא רעות כלל.
על מנת לייעל את הלמידה ולהתחיל את הרומן עם התוכנה בחוכמה, ריכזנו עבורכם ב MGSTUDIO  את כל הכלים הדרושים כדי לצאת לדרך ולהתמקצע בסקצ’אפ מרמת מתחילים ועד מתקדמים ומעלה.
במינימום זמן, במקצועיות ונסיון רב שנים, במחיר אטרקטיבי ובקבוצות קטנות של עד 7 איש, נעביר לכם את כל השיטות לתהליך עבודה מסודר, קיצורי הדרך והפלאגינים, בונוסים של ספריות חומרים ובלוקים, טמפלייט מוכן ומבוא לרינדור בוי ריי- יצירת הדמיות ריאליסטיות מרשימות במינימום זמן.
כל מה שצריך לעשות זה לבוא אלינו. אנחנו כבר נדאג לשאר.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

המפתח שלך להצלחה בעולם העיצוב והאדריכלות

/* ]]> */