טיפים ומאמרים

המפתח שלך להצלחה בעולם העיצוב והאדריכלות

Dropbox – מהיום המשרד שלך איתך בכל מקום

0


מה לא היינו נותנים על מנת לעבוד על הקבצים האישיים שלנו מכל מקום?

רבים יסכימו שהמחשב שלנו, שמסודר כפי שנוח לנו ומכיל את כל הקבצים והחומרים שלנו, הוא הכלי הכי טוב עבורינו לביצוע עבודה תקינה ויעילה. אך לצערינו, עבודה עבור אחרים דורשת מאיתנו לעתים להתנתק מהמחשב האישי ולהחליפו בזר, או לחילופין להשתמש במחשב שלנו ואז להשתמש בכוננים חיצוניים על מנת להעביר קבצים, או לשלוח את הקבצים המוכנים במייל ולתת להם בכל פעם שם אחר, ומה גם שלפעמים לגלות שמישהו עבד לנו על הקובץ ועשה שינויים מבלי שידענו, כשאנחנו כבר התחלנו להתקדם בקובץ אחר… מרגיז?

Dropbox מציעה פיתרון לסירבול. מדובר בשירות חינמי שמאפשר לשתף את הקבצים שלנו כך שיוכלו להיות זמינים מכל מחשב ומקום בעולם.
איך זה באמת קורה?
אחרי התקנת ה-Dropbox למחשב שלנו נוצרת תיקייה שלכאורה נראית כמו תיקייה רגילה, אך מקיימת את עיקרון השיתוף עם המחשבים האחרים שנבחר (בדומה לתיקיית רשת) ותסתנכרן גם עם הפלאפון האישי שלנו.
כל כניסה של קובץ לתוך התיקייה תאפשר ע”י קליק ימני על הקובץ, לבחור את האדם אותו ברצוננו לשתף ע”י הקלדת כתובת האי מייל שלו. ברגע ש”נתנו הרשאה” לאדם אחר לצפות בתיקייה ע”י הכנסת כתובת המייל שלו, התיקייה מועלה לאינטרנט. הצד שקיבל את ההרשאה לצפות בתיקייה מקבל מיד זימון דרך המייל. הוא יוכל לצפות בתיקייה, להוריד את הקבצים שבה למחשב שלו ובסיום העבודה להעלות את הקבצים בחזרה לתיקייה. על מנת למנוע ריבוי קבצים הקובץ הקודם ייעלם. כדי להרגיע את המודאגים מבינכם, נסביר גם שתיקיית הDropbox לא תדרוס קבצים ששני הצדדים עבדו עליהם בו זמנית. במקרה כזה התיקייה תייצר 2 קבצים בעלי שם דומה אך שונה, ואנו נוכל לעבוד מתוך תיקיית ה Dropbox שמותקנת במחשב שלנו והיא תסתנכרן ותתעדכן לאלה ששיתפנו.

להתקנת התוכנה לחץ כאן

סימנים ואפשרויות

התוכנה ידידותית ומתקשרת איתנו באמצעות שני סימנים עיקריים שיופיעו לצד הקבצים שלנו. כאשר עיגול ירוק יופיע, זה סימן שהקובץ נמצא תקין בתיקייה, ואילו עיגול כחול רוצה לומר שהקובץ מועלה ברגע זה.
באמצעות קליק ימני ע”ג קובץ הנמצא בתיקייה נפתחות לנו מספר אפשרויות:
- שיתוף התיקייה על מנת להשתמש בה גם במחשבים אחרים
- חזרה לגרסא ישנה יותר של הקובץ
- הורדת הקובץ מתיקיית Dropbox למקום אחר במחשב
- אופציה ליצירת לינק, דרכו יוכלו לגשת לתיקייה משתמשים אחרים ברשת.

ולידע כללי
- ניתן להעלות קבצים לתיקיית ה Dropbox בחינם עד לגודל של 2GB. במידה ונרצה לחרוג מגודל שטח זה נצטרך לשלם עבור השרות.
- העלאת הקבצים תתבצע לפי מהירות גלישת האינטרנט של הרשת שברשותכם
- השימוש ב Dropbox יאפשר גיבוי ברשת של הקבצים, מה שיכול להוות תחליף לכוננים הניידים הרבים שמקיפים אותנו, ולשליחה במייל לנו ולאחרים.
אז נסכם, שכפרילאנסרים עצמיים או כפרילאנסרים כחלק מצוות במשרד יש לנו צורך בשיתוף הקבצים באופן שיהיו זמינים ומעודכנים כל העת לכולם. ע”י שיתוף בתיקיית פרוייקט מסוימת נוכל לאפשר להם גישה לקבצים ולחומרים. השימוש בDropbox מהווה דרך נוחה לעבוד על הקובץ במשרד, להמשיך בבית, וכמובן שלצפות ולערוך קבצים באייפון, אז ככה שאפשר להתחיל מיד בעבודת השיתוף!

נתראה ב Dropbox

לקבלת המדריך המלא בעברית שיראה לך צעד אחר צעד איך להשתמש עם דרופבוקס הכניסו את השם ואימייל ותקבלו את המדריך מיד למייל שלכם

דואר אלקטרוני *
שם

 

הצטרפו לקבוצתנו בפייסבוק

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

המפתח שלך להצלחה בעולם העיצוב והאדריכלות

/* ]]> */